Przekazanie gablot do Izby Pamięci ks. Józefa Obrębskiego

DSC0793

W dniach od 25-27 maja br. delegacja w składzie Zygmunt Rząp właściciel Izby Rolniczej w Olszynach oraz Mariusz Nowak przedstawiciel Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur w Szczytnie oraz Muzeum Mazurskiego w Szczytnie przekazała 10 gablot do tworzonej Izby Pamięci ks. Prałata Józefa Obrębskiego w szkole średniej w Mejszagole (Rejon Wileński – Litwa).

W trakcie spotkania przekazano skierowany do Pani Marii Rekść Mer Rejonu Wileńskiego list podpisany przez Panią Monikę Ostaszewską-Symonowicz kierownik Muzeum Mazurskiego w Szczytnie, Pana Henryka Samborskiego Prezesa Stowarzyszenia Skarbników Samorządowych Warmii i Mazur w Szczytnie oraz autora gablot Pana Zygmunta Rząpa który odebrali Pani Alfreda Jankowska Dyrektor Szkoły w Mejszagole oraz Pan Andrzej Adomaitis Zastępca Starosty Gminy Mejszagoła (poniżej treść listu).

Delegacja uczestniczyła również 27 maja, w święcie „Kwiaty Polskie” które po 5-letniej przerwie zawitały ponownie do miasta Niemenczyn (Rejon Wileński). W święcie uczestniczyło ponad 30 zespołów w tym zespoły polonijne z Litwy, Białorusi i Anglii. Święto poprzedziła msza polowa.